Przejdź do treści
Strona główna » Bo warto wędkować

Bo warto wędkować

    Ci, którzy mieszkają w pobliżu morza lub jakiejkolwiek części wód mają wielką szansę, aby wybrać się na wędkowanie. Z czasem może się to zamienić w rybołówstwo – jest to zawód w ramach którego rybacy wypływają na morze, licząc na ogromny połowów dla korzyści handlowych. Dla tych, którzy traktują wędkowanie jako hobby, to jest wielka szansa dla nich, aby pobyć z dala od ruchliwych ulic, stresującego życia i zrobić sobie przerwę. Istnieją różne powody, dla których wiele osób decyduje się na takie hobby. Jeziora, rzeki czy inne zbiorniki wodne rzadko kiedy są to miejsca, gdzie ludzie mają blisko do innych, a tym samym człowiek wybierający się na taki połów oddala się od zgiełku ruchliwego życia – jest to coś, dzięki czemu łatwiej można sobie poradzić z codziennym stresem, łatwiej da się z tym wyścigiem szczurów wytrzymać. Spokojne i ciche miejsce jest kuszące, aby wnieść jakieś zmiany od swojego życia. Wędkowanie to także szansa na lepsze relacje – można przecież wybrać się na z rodziną, przyjaciółmi i znajomymi. Prowadzi to do silniejszych więzi kiedy można spędzić trochę czasu z innymi, współdziałających podczas wspólnych wysiłków na zewnątrz. Dzięki wędkowaniu hartujemy też nasze zdrowie. Zwykle twoim jedynym ruchem są zakupy w sklepie spożywczym, a resztę czasu spędzasz siedząc godzinami w pracy lub na mieście. Wędkowanie jest dobre dla zdrowia, a tym samym połowów raz na jakiś czas, może pomóc ludziom poruszać się i złapać jakąś aktywność. Pozwoli to pozyskać wiele dobrych skutków dla własnego zdrowia i pomaga ludziom mieć kontrolę nad swoją wagą. Wędkowanie to też sposobność do zdobycia wielu innych korzyści zdrowotnych. Nawet jeśli ktoś nie może złapać ryby na haczyk, to jest zabawa – sam fakt, że założy się samemu przynętę i że przyglądać się można jak ryby krążą wokół pułapki – to zabawne i ciekawe doświadczenie. Zabawne konkursy między sobą w grupie sprawiają, że wędkowanie niesie ze sobą wiele walorów rekreacyjnych i po prostu w ten sposób można pozwolić sobie na luźne rozmowy i stworzyć świetną atmosferę. Poza tym, jeśli uda się wam już coś złowić warto pamiętać, że ryba jest dobra dla zdrowia – udowodniono, że dzikie ryby mają niską zawartość cholesterolu i tłuszczu i są bogate w białko i inne wartości odżywcze żywienia. Jest to zatem odżywcze rozwiązanie dla ludzi w każdym wieku.

    Zatem wędkarstwo to nie tylko coś, co robimy, aby uciec z dala od miasta. Jest to sposób, sposób życia. Poczucie samotności w naturze lub z przyjacielem, chodzenie nad rzekę, analizy prądów – to jest coś, czego nie da się opisać. Znalezienie idealnego miejsca na ryby, gdzie można siedzieć i czekać, przewidywanie ich następnego miejsca na posiłek – to coś fascynującego. Poznajemy rzekę – to rodzaj połączenia z naturą, jaki niewielu naprawdę potrafi w pełni zrozumieć. Trzeba to przeżyć, naprawdę wiem co mówię, ale jeszcze nie mogę tego w pełni wyjaśnić. Niektórzy opisują to jako rodzaj duchowego doświadczenia. Może to nawiązuje do naszego wrodzonego instynktu przetrwania, a może jest to tylko hobby, które sięga do różnych zmysłów i emocji?

    Powietrze jest wypełnione zapachem drzew, trawy i szałwii zmieszane z zimnym wilgotną mgłą przenikającą od rzeki. Skały roją się od życia i otaczający krajobraz jest majestatyczny. Szum wody wokół nóg pozwala poczuć moc rzeki, gdyż ta przepływa po wąwozach górskich i przecina doliny. Początkowo odgłos toczenia wody wypełnia powietrze, ale szybko staje się to tak powszechne, jak gama dźwięków jakie wydają świerszcze, muchy i ptaki.

    I te skoki adrenaliny gdy ryby złapią się na haczyk. Ta walka nie może być całkowicie opowiedziana w słowach, ponieważ tak wiele się dzieje w ciągu kilku kilka minut. Można poczuć szybki ruch ryb na swojej elastycznej wędce. Trzeba delikatnie sprowadzić linię brzegu trzymając się równocześnie z dala od potencjalnych silniejszych prądów. Musisz być przygotowany na moment, gdy ryba jest gotowa ustąpić. Gdy już Ci się uda – możesz zatopić siatkę w głębi wody i poczuć satysfakcję z sukcesu. Tego wszystkiego nie da się tak prosto opisać – to po prostu trzeba przeżyć na własnej skórze, tylko wtedy można faktycznie wiedzieć o czym mowa i dlaczego w istocie warto wędkować. W sieci owszem istnieje wiele blogów i portali na których zapaleni wędkarze opisują swoje emocje – ale nie zostawaj przy samym odczytywaniu tych cytatów, lepiej będzie jeśli już teraz zaczniesz tworzyć swoją własną wędkarską historię. Tego uczucia bowiem nie da się porównać z żadnym innym. Naprawdę warto przekonać się o tym osobiście.

    Dodaj komentarz