Przejdź do treści
Strona główna » Gdzie najlepiej wędkować?

Gdzie najlepiej wędkować?

  Gdzie najlepiej łowić? To pytanie często plącze się po głowie każdego wędkarza. Idealne łowisko to takie, na którym wędkarz chociaż częściowo zaspokoi swoje potrzeby, marzenia czy chęć wypróbowania nowych sposobów łowienia, nęcenia i inne.

  Przede wszystkim istnieje mnóstwo metod łowienia. Wyróżnia się takie metody jak spławikowa, gruntowa, spinningowa, muchowa i inne. Jednakże w Polsce najbardziej znane i stosowane jest wędkarstwo spławikowe. Każda z metod wymaga specjalnych warunków, sprzętu czy łowiska. Łowienie spławikowe to także różne odmiany takie jak odległościowa, bat, bolońska, angielska, przepływanka.

  Wędkarz musi wiedzieć takie podstawowe rzeczy o wybranym łowisku jak co żyje w wodzie, rozróżniać gatunki ryb, aby móc chronić środowisko i nie łowić ryb będących pod ochroną.

  Wędkarz może łowić w dzień jak i w nocy, gdyż przede wszystkim zwraca się uwagę na pogodę, ciśnienie czy biomet.

  Każdy wędkarz dba o swój sprzęt, który ciągle jest rozbudowywany, gdyż co jakiś czas pojawiają się wędkarskie nowinki. Podstawowe nabytki to dłuższa wędka teleskopowa, kołowrotek, obciążenie, spławik, żyłka, haczyki, które są potrzebne do metody spławikowej. Wędki można kupić już od 10 złotych. Łowienie dla wędkarzy to nie tylko czas spędzony nad wodą. To przede wszystkim cisza i spokój, czyli relaks za który płaci się spore pieniądze. Wszystkich wędkarzy obowiązują pewne zasady takie jak nie kaleczyć ryb czy nie hałasować.

  Najważniejsze fakty to sytuacja, gdzie Polski Związek Wędkarski podzieliło Polskę na regiony wodne, które kierowane są przez koła wędkarskie, które wydają karty, które pozwalają łowić w danym okręgu. Istnieją również łowiska specjalne, na których już od 10-20 zł można wędkować przez cały dzień.

  Dla wędkarza najlepsze łowisko to obszar Mazur, gdzie można złowić takie ryby jak płocie, liny, karasie. Wędkarze oblegają także północną i wschodnią Polskę, przy Suwałkach i Białymstoku. Ponadto wędkarze lubią łowić nad rzekami Narew i Bug. Prawdziwym eldorado dla polskich wędkarzy są jeziora w Szwecji i Norwegi, gdzie można pokonać wiele życiowych rekordów. Kraje te obfitują w takie ryby jak szczupaki, sandacze i okonie. Wędkowanie posiada jeszcze jedną ogromną zaletę każdy zapalony wędkarz zapewnia dostęp do świeżych ryb. Taka świeżo złowiona ryba smakuje inaczej niż mrożonki ze sklepu. Tych miejsc wyróżnia się

  Wędkarstwo to jedno z najczęściej wybieranych metod spędzania wolnego czasu i w każdym regionie znajdzie się kilka łowisk, z których każdy wędkarz chętnie by skorzystał. Jest kilka miejsc, które każdy wędkarz powinien odwiedzić. Wśród tych miejsc wyróżnia się takie łowiska jak jezioro Śniardwy. To największe jezioro w Polsce, które obfituje w wiele zatoczek, gdzie można łowić przede wszystkim ryby drapieżne, w tym szczupaki. Innym wartym odwiedzenia jeziorem jest najgłębszy zbiornik w Polsce, czyli jezioro Hańcza. Można w nim złowić wiele gatunków ryb takich jak troć jeziorowa czy szczupaki. Warto również odwiedzić Wigry, gdzie można złowić wiele interesujących gatunków ryb, w tym sieje i sielawy.

  Dodaj komentarz