Przejdź do treści
Strona główna » Jak się ubrać?

Jak się ubrać?

  To może brzmieć zaskakująco, ale jeśli wybieramy się na ryby warto pomyśleć o odpowiednim ubiorze. Renomowane sklepy wędkarskie pozwolą nam się ubrać od stóp do głów. Kogoś może to dziwić – po co ubierać się idąc na ryby. Cóż, można jak dawniej wziąć spławik i ruszać nad rzekę. Ale dobry wędkarz z wieloletnim doświadczeniem posiada również odpowiedni sprzęt, który pozwoli mu sprostać trudom wędkowania. Ubiór też jest ważny ponieważ wędkarz jest narażony na kontakt z wodą. A przecież nie chcemy zniszczyć ubrania, które jest nam potrzebne na co dzień.

  Na rynku jest wiele sklepów wędkarskich oferujących markowe produkty znanych producentów. Dotyczy to zarówno wędek, kołowrotków, żyłek i generalnie sprzętu wędkarskiego, jak również ubrania. A jeżeli w naszej miejscowości nie ma sklepu, którego asortyment spełniłby nasze potrzeby to zawsze możemy skorzystać ze sklepu online. Ich jest również sporo i oferują ciekawy wybór. Często warto skupić się właśnie na nich.

  Wędkarz może zostać ubrany od stóp do głowy. Buty wędkarskie, wodery oraz spodniobuty. Wszystkie wykonane ze szczelnych materiałów, które umożliwiają swobodne poruszanie się, nie krępują ruchów. Dzięki nim wędkarzowi woda będzie niestraszna. Co ciekawsze niektóre wodery to tzw. oddychające wodery. Służą one do brodzenia w jeziorach, rzekach, a nawet w morzu. Różne są wodery – jedna są wykonane z cieńszej warstwy materiału, a inne z grubszej. W okresie letnim lepiej sprawdzą się te lżejsze. Te cięższe z kolei lepiej sprawdzą się w zimniejszych sezonach. W końcu zaprawiony wędkarz łowi przez cały rok, chyba że warunki atmosferyczne są rzeczywiście niesprzyjające.

  Jeśli mowa o dolnych częściach ciała to należy wspomnieć również o skarpetkach wędkarskich. Mają one chronić stopę przed przemakaniem, jak również przed poceniem się. Materiał, z którego są wykonane musi być zarazem wodoszczelny i jednocześnie umożliwiać cyrkulację powietrza. Jak więc widać skarpetki wędkarskie to takie dzieło sztuki. Na szczęście markowi producenci opracowali je dla nas. Nam pozostaje tylko znaleźć odpowiedni sklep i zaopatrzyć się w takie coś.

  Kolejny ważny element wyposażenia wędkarza to kamizelka wędkarska. Jest to coś, co pozwala wejść do wody, a jednocześnie mieć wszystko pod ręką. Kamizelka wędkarska jest nie tylko wodoodporna, ale pełni również inne funkcje. Kamizelki takie mają ze sobą liczne kieszonki. A więc pozwalają zabrać ze sobą znaczne ilości wyposażenia. I ruszać na połów. A przy tym nie krępują ruchów. Kamizelki dostępne są w różnych rozmiarach, a także kolorach.

  Oprócz wyżej wymienionych w skład garderoby rybaka wchodzą również spodnie, koszule, kurtki oraz inne elementy. A nawet czapki i bielizna.

  Wędkarz może zakupić za nie tak znowu wielkie pieniądze ubiór, w którym będzie mógł czuć się swobodnie na głębokich wodach. W odpowiednim ubraniu i z odpowiednim sprzętem nie pozostaje nic innego, jak tylko ruszyć w morską toń i coś złowić. Albo spędzić wiele godzin ze znajomymi mającymi podobne zainteresowania i relaksować się na środku jeziora. A przy okazji złowić coś. Z odpowiednim wyposażeniem możemy złowić naprawdę grubą rybę. Czego życzymy wszystkim wędkarzom.

  Dodaj komentarz